Problemy skóry głowy

Nasza oferta

Wypadanie włosów

Wypadanie włosów to problem milionów ludzi na całym świecie, niezależnie od płci. Jest to schorzenie o złożonej etiologii przebiegający na wielu płaszczyznach. Przyczyną nadmiernego wypadania włosów mogą być zarówno czynniki zewnątrzne jak i wewnątrzustrojowe. Mogą to być zmiany hormonalne, niedobory mikroelementów w organizmie, stres, niewłaściwa dieta, choroby skóry głowy, zastosowanie niektórych leków,zaburzone mikrokrążenie w skórze głowy, zła pielęgnacja włosów i skóry głowy i wiele innych. Często u jednej osoby kilka przyczyn składa się na zainicjowanie wypadania włosów. Utrata włosów jest naturalnym zjawiskiem, włosy tracimy codziennie w ilościach od 100 nawet do 200 – co stanowi absolutną normę i nie jest niczym niepokojącym. Jednak nadmiernego wypadania włosów nigdy nie należy bagatelizować, gdyż może ono być skutkiem poważniejszych dolegliwości. Dlatego ważne jest, aby w odpowiednim momencie zgłosić się do trychologa, który pomoże znaleźć przyczynę wypadania włosów oraz zaproponuje odpowiednie kuracje, mające na celu ograniczenie lub całkowite wyeliminowanie problemu.

Nasze rozwiązania przeciw wypadaniu włosów:

 

– konsultacja trychologiczna z badaniem skóry głowy
– zabiegi trychologiczne pielęgnacyjne:* zabieg Anti-Age i przeciw wypadaniu włosów* zabieg REGENERANTE przeciw wypadaniu włosów
– Karboksyterapia
– Mezoterapia mikroigłowa
– Mezoterapia bezigłowa– Infuzja tlenowa/Mezoterapia tlenowa
– Oxybrazja skóry głowy
– Masaż skóry głowy
– Zabieg pielęgnacyjny olejowania z masażem Ajurwedyjskim
– Sonoforeza
– masaż skóry głowy ultradźwiękami
– Peeling kawitacyjny
–Zabiegi prądami d’Arsonvala

Łysienie

Łysienie jest najczęstszym problemem trychologicznym, polegającym na większym niż normalna, fizjologiczna utrata włosów. Pod pojęciem łysienia kryje się wiele rodzajów oraz wiele przyczyn tego problemu. Łysienie najczęściej jest spowodowane zaburzeniami hormonalnymi, obciążeniem genetycznym, zaburzenia mikrokrążenia w skórze głowy, schorzeniami skóry głowy, procesami autoimmunologicznych oraz chorobami zakaźnymi i układowymi, może być efektem ubocznym zażywanych leków, przebytą gorączką i infekcjami, złym odżywianiem i wynikającym z tego brakiem witamin i minerałów. Nierzadko łysienie zostaje zainicjowane przez przewlekły stres lub przeżytą traumę.

Łysienie androgenowe

Najczęściej występujący rodzaj łysienia obserwowany u mężczyzn. Powiększające się zakola to najczęstszy objaw łysienia androgenowego. Wraz z zakolami może pojawić się przerzedzenie włosów w okolicy tonsury. Włosy stają się coraz cieńsze, co w konsekwencji doprowadza do ich szybszego wypadania i pojawiania się prześwitów. Łysienie androgenowe może także rozwijać się u kobiet. Im wcześniej zaobserwujesz zmiany na Twojej głowie tym większe szanse, że efekty fizjoterapii gabinetowej i pielęgnacji domowej przyniosą zadowalający efekt, ten typ łysienia to stale postępujący proces dlatego czas gra istotną rolę.

Łysienie plackowate

Łysienie plackowate rozpoczyna się nagle i niepostrzeżenie na skórze głowy, może dotykać każdą grupę wiekową i płeć. Jego przyczyna nie jest do końca poznana jednak najczęściej są zaburzenia autoimmunologiczne – organizm sam zaczyna zwalczać własne włosy, czynniki dziedziczne i stres. Początkowo powstaje pojedyncze ognisko pozbawione włosów o okrągłym lub owalnym kształcie.

Łysienie bliznowaciejące

Łysienie bliznowaciejące to najbardziej poważna postać łysienia. Jest to rzadkie zaburzenie rozwoju skóry, zaliczane do zmian trwałych, nabytych lub wrodzonych. W jego przebiegu dochodzi do zastąpienia mieszków włosowych tkanką włóknistą, a więc w miejscach mieszków włosowych z których wyrastały włosy powstają blizny. Dlatego tak ważna jest wczesna reakcja pacjenta, prawidłowa diagnoza oraz odpowiednie leczenie i kuracje.

 

Nasze rozwiązania do walki z łysieniem:

 

– konsultacja trychologiczna z badaniem skóry głowy
– zabiegi trychologiczne pielęgnacyjne:*
zabieg Anti-Age i przeciw wypadaniu włosów*
-zabieg REGENERANTE przeciw wypadaniu włosów
– Karboksyterapia
– Mezoterapia mikroigłowa
– Mezoterapia bezigłowa
– Infuzja tlenowa/Mezoterapia tlenowa
– Oxybrazja skóry głowy
– Masaż skóry głowy
– Sonoforeza
– masaż skóry głowy ultradźwiękami
– Zabiegi prądami d’Arsonvala

Łojotok skóry głowy

Łojotok to nadmierne wydzielanie łoju wytwarzanego przez gruczoły łojowe na powierzchnię skóry, co powoduje nadmierne przetłuszczania się skóry głowy. Nadczynność gruczołów łojowych często spowodowana jest czynnikami:1. Genetycznymi2. Hormonalnymi3. Dietetycznymi4. Stres5. Czynniki zewnętrzne – źle dostosowaną pielęgnacją skóry głowy i włosów, zbyt częste usuwanie płaszcza hydrolipidowego skóry za pomocą agresywnych detergentów zawartych w szamponach powoduje pobudzenie pracy gruczołów łojowych do pracy i szybkiego odbudowania płaszcza. Nadużywanie suszarek, lokówek, prostownic, częste przegrzewanie skóry, przebywanie w suchych i ciepłych pomieszczeniach również może doprowadzić do nadczynności gruczołu łojowego. Nadmierne pocenie się skóry głowy może wprowadzać uczucie dyskomfortu i swędzenia, zaś skóra może nieprzyjemnie pachnieć.

 

Nasze rozwiązania dla nadmierno przetłuszczania włosów i łojotoku:

 

– konsultacja trychologiczna z badaniem skóry głowy
– zabieg pielęgnacyjny trychologiczny:* zabieg NORMALISANTE dla skóry przetłuszczającej się i potliwej
– Mezoterapia mikroigłowa
– Mezoterapia bezigłowa
– Infuzja tlenowa/Mezoterapia tlenowa– Oxybrazja skóry głowy
– Sonoforeza
– masaż skóry głowy ultradźwiękami
– Peeling kawitacyjny
– Zabiegi prądami d’Arsonvala

Łojotokowe zapalenie skóry

Łojotokowe zapalenie skóry głowy jest problemem o podłożu wieloczynnikowym. Do jego rozwoju mogą prowadzić: nadmierne przetłuszczanie się skóry głowy, nieprawidłowy skład łoju, zaburzone pH skóry, zbyt intensywne namnażanie się grzybów drożdżopodobnych na skórze głowy, obniżona odporność organizmu czy też zaburzenia hormonalne. Objawami mogą być nawarstwiające się tłuste strupy, zaczerwienienia, podrażnienia i stan zapalny. Na skórze głowy powstają ogniska rumieniowo-złuszczające, które często pojawiają się również na przylegającej skórze nieowłosionej: czoło, brwi, nos czy okolice zauszne. Włosy ulegają znacznemu przerzedzeniu. Łojotokowe zapalenie skóry przebiega z występowaniem stanu zapalnego, świądu i nadmiernego łuszczenia, które w stanach zaostrzenia powinno być leczone farmakologicznie. Schorzenie to bardzo często jest problemem przewlekłym o różnej intensywności nawrotów.
Nie zawsze też ŁZS towarzyszy duży łojotok. Często oscyluje on w okolicach normy.
Niemal sześciokrotnie częściej choroba ta dotyczy mężczyzn.

 

Nasze rozwiązania przeciw łojotokowemu zapaleniu skóry głowy:

 

– konsultacja trychologiczna z badaniem skóry głowy
– zabiegi trychologiczne pielęgnacyjne
– Mezoterapia bezigłowa
– Infuzja tlenowa/Mezoterapia tlenowa
– Oxybrazja skóry głowy
– Sonoforeza
– masaż skóry głowy ultradźwiękami
– Zabiegi prądami d’Arsonvala

Łupież

Łupież, który może być lekki, umiarkowany lub ciężki, jest bardzo często spotykany i dotyka zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Może pojawić się w każdej chwili, przy wszystkich typach włosów i skóry głowy. W przypadku łupieżu bezpośredni wpływ na pojawienie się zmian mają drożdżaki. U każdego człowieka znajdują się one na powierzchni skóry. W niektórych sytuacjach dochodzi do ich nadmiernego namnożenia i pojawienia się stanu zapalnego. Ponadto w niektórych przypadkach ta choroba może towarzyszyć innym dolegliwościom. Zaostrzaniu objawów łupieżu sprzyja szereg różnych czynników zewnętrznych między innymi ogólne osłabienie organizmu, zaburzenia hormonalne, niewłaściwa pielęgnacja, czyli nadmiar środków do stylizacji, oraz rzadkie mycie włosów i niedokładne spłukiwanie szamponu. Łupież pojawia się często także u osób przemęczonych, zestresowanych i źle się odżywiających. Zdecydowanie najczęściej występującym rodzajem łupieżu jest łupież suchy. Łupież sam w sobie bardzo często stanowi przyczynę wielu kompleksów i problemów. Sytuacja jest jeszcze gorsza, gdy powoduje nadmierne wypadanie włosów. Jednakże nowoczesna trychologia jest w stanie poradzić sobie nie tylko z samym łupieżem, ale też z towarzyszącym mu wypadaniem włosów.

 

Nasze rozwiązania dla skóry z łupieżem:

 

– konsultacja trychologiczna z badaniem skóry głowy–
zabieg trychologiczny pielęgnacyjny:* zabieg ANTI-PELLICULAIRE przeciwłupieżowy
– Infuzja tlenowa/Mezoterapia tlenowa
– Oxybrazja skóry głowy
– Sonoforeza
– masaż skóry głowy ultradźwiękami
– Peeling kawitacyjny
– Zabiegi prądami d’Arsonvala

Suche i zniszczone włosy

Wiele osób skarży się z powodu swoich suchych, zniszczonych włosów. Włosy suche nie mają naturalnej otoczki tłuszczowej, która pełni ważną funkcję ochronną. Przez to ich łuski rozchylają się, co dodatkowo prowadzi do utraty wilgoci z wnętrza włosa. W efekcie włosy stają się łamliwe, a do tego mają tendencję do rozdwajania się. Typowe dla włosów przesuszonych są także brak elastyczności, połysku oraz problemy z rozczesywaniem. Bardzo często suche i zniszczone włosy są efektem nieodpowiedniej pielęgnacji , nadużywania stylizatorów termicznych i chemicznych, suszenia włosów przy pomocy suszarki z ciepłym nawiewem, błędy w odżywianiu oraz zaburzenia hormonalne. Warto także pamiętać, że nie zawsze suche włosy stanowią synonim włosów zniszczonych. Niektóre typy włosów mają naturalną zdolność do przesuszania się, dlatego bardzo ważna jest właściwa pielęgnacja ukierunkowana na właściwe nawilżenie.

 

Nasze rozwiązania dla włosów suchych i zniszczonych:

 

– konsultacja trychologiczna z badaniem skóry głowy
– zabiegi trychologiczne pielęgnacyjne:
* zabieg Anti-Age i przeciw wypadaniu włosów
* zabieg VITALISANTE do suchej skóry głowy
– Karboksyterapia
– Mezoterapia mikroigłowa
– Mezoterapia bezigłowa
– Infuzja tlenowa/Mezoterapia tlenowa
– Zabieg olejowania włosów
– Masaż skóry głowy
– Zabieg pielęgnacyjny olejowania z masażem Ajurwedyjskim
– Sonoforeza
– masaż skóry głowy ultradźwiękami
– Zabiegi prądami d’Arsonvala

Sucha i wrażliwa skóra głowy

Coraz częściej spotyka się problem podrażnionej skóry, nadmiernie wysuszonej i swędzącej, przyczyn tych dolegliwości może być wiele. Główna wynika z niedoboru ceramidów oraz kwasów tłuszczowych w skórze, które chronią naskórek przed utratą wody, wynikiem tego skóra jest cieńsza i bardziej narażona na wrażliwość. Dodatkowo suchość skóry może być spowodowana częstym stosowaniem mocnych detergentów, nadużywaniem suszarki, lokówki czy prostownicy, zbyt częstym myciem głowy, źle dobranymi kosmetykami, promieniowaniem UV, stresem jak również dietą ubogą w niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, niedobory mikroelementów, brak odpowiedniego nawodnienia organizmu czy też pasożyty.

 

Nasze propozycje dla skóry suchej i wrażliwej:

 

– konsultacja trychologiczna z badaniem skóry głowy
– zabiegi trychologiczne pielęgnacyjne:
* zabieg SENSITIVE do wrażliwej skóry głowy
– Mezoterapia bezigłowa
– Infuzja tlenowa/Mezoterapia tlenowa
– Oxybrazja skóry głowy
– Zabieg pielęgnacyjny olejowania z masażem Ajurwedyjskim
– Sonoforeza – masaż skóry głowy ultradźwiękami

Starzenie się włosów i skóry głowy

Włosy, podobnie jak nasza skóra, podlegają naturalnemu procesowi starzenia się pomimo tego, że są jedynie martwym wytworem naskórka. Najczęściej utożsamiamy to z pierwszymi siwymi pasmami oraz przerzedzeniem się fryzury, w rzeczywistości jednak wraz z upływem lat następuje również osłabienie włosów, które stają się mniej elastyczne i kruche o zmienionej teskturze. Wiek, w którym rozpoczyna się proces starzenia zależy od indywidualnych uwarunkowań genetycznych, jednak pierwsze oznaki starzenia się włosów można zauważyć już w okolicach 30 roku życia. Z wiekiem skóra głowy staje się cieńsza, sucha, wrażliwa i bardziej podatna na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych. Następuje zmniejszenie szybkości wzrostu włosów, zmniejszenie średnicy włosa, utrata blasku elastyczności. Również mieszki włosowe podlegają procesom starzenia się, zwiększa się liczba mieszków włosowych w fazie kenogenu , czyli w fazie, w której mieszek włosowy zostaje pusty i nie produkuje już nowych włosów. Ilość włosów na głowie zmniejsza się, stają się one również coraz cieńsze i bardziej łamliwe. Procesy starzenia można znacznie opóźnić poprzez systematyczne odżywianie i pobudzanie mieszków włosowych do produkcji nowych włosów oraz przedłużanie fazy wzrostu włosów.

Nasze propozycje zabiegowe:

 

– konsultacja trychologiczna z badaniem skóry głowy
– zabiegi trychologiczne pielęgnacyjne:
* zabieg Anti-Age i przeciw wypadaniu włosów
– Karboksyterapia
– Mezoterapia mikroigłowa
– Mezoterapia bezigłowa
– Infuzja tlenowa/Mezoterapia tlenowa
– Oxybrazja skóry głowy
– Zabieg olejowania włosów
– Masaż skóry głowy
– Zabieg pielęgnacyjny olejowania z masażem Ajurwedyjskim
– Sonoforeza
– masaż skóry głowy ultradźwiękami

Zapisz się
na konsultację

W trakcie konsultacji odpowiemy na wszystkie pytania, wycenimy zabieg, wykonamy zindywidualizowany precyzyjny rysunek obrazujący potencjalne efekty zabiegu.