Zagęszczanie
włosów

Umów się na konsultację

Zagęszczanie włosów, a mikropigmentacja skóry głowy

Wiele osób boryka się z problemem bardzo rzadkich włosów. Niestety w dużej części to geny decydują o wyglądzie naszych włosów. Na ich gęstość mają też wpływ czynniki zewnętrzne takie jak np. stres, nieodpowiednia dieta czy zbyt agresywna stylizacja na przykład przedłużanie włosów, trwała ondulacja itd. Ważnym czynnikiem są również zaburzenia hormonalne i przyjmowanie leków.

 

Przeszczep jest rozwiązaniem bardzo kosztownym, poza tym wiąże się z pobraniem włosów z głowy i doprowadza do powstania nieestetycznych blizn. Preparaty przyciemniające skórę są uciążliwe w stosowaniu, trzeba je używać regularnie, niewskazane jest uprawianie sportu ponieważ spływają wraz z potem, nie wspominając już o wyjściu na deszcz czy wizyty w gabinecie kosmetycznym kiedy fotelu zostawiamy po sobie ciemne ślady. Preparaty witaminowe i wcierki nie przynoszą pożądanych efektów.

 

Metoda Mikro Hair – mikropigmentacja skóry głowy jest idealnym rozwiązaniem, zarówno dla mężczyzn jak i dla kobiet. Pozwala na optyczne zagęszczenie długich lub półdługich włosów. Blada skóra staje się ciemniejsza i nie prześwituje przez rzadkie włosy.

Na skórze uzyskujemy efekt delikatnego cienia dopasowanego idealnie do odcienia włosów. Jest on zbliżony do efektu jaki uzyskuje się maskując skórę głowy mikrowłóknami, tyle że tu efekt pozostaje na skórze przez minimum półtora roku i nie wyklucza nas z aktywnego życia. U kobiet wykonuje się gęstą, ciemniejszą pigmentację. U mężczyzn pracuje się cieniem nieco lżej, na okoliczność wypadnięcia większej ilości włosów – należy uważać by efekt nie był w przyszłości przerysowany. Zabieg zagęszczenia włosów nie da się wykonać na jasno blond włosach.