Przygotowanie
do zabiegu

Umów się na konsultację

Przygotowanie do Mikropigmentacji

Do zabiegu mikropigmentacji skóry głowy należy ogolić głowę „do zera”. Można użyć maszynki jednorazowej lub maszynki do golenia brody (np Brown Series). Po zabiegu zaleca się golenie głowy codziennie aby pigment wyglądał jak najbardziej naturalnie i dopasowywał się do naturalnej gęstości włosów. Jeśli włosy są zbyt długie pigmentowany obszar jest za jasny i zaczyna odróżniać się od owłosionej powierzchni głowy. Maksymalna długość włosów to 0,5mm, chyba że w miejscu pigmentacji pozostało jeszcze dużo naturalnych włosów wtedy uzyskuje się efekt naturalnego zagęszczenia i włosy można golić co kilka dni. Zabieg składa się zawsze z 2, a czasem z 3 sesji, wykonywanych w odstępach 4 tygodniowych, co związane jest z naturalnym procesem regeneracji naskórka, który trwa w organizmie ok 28 dni. Delikatny efekt uzyskiwany jest już po pierwszej sesji.

Mikropigmentacja skóry głowy zagęszczenie dłuższych włosów

Efekt podobny do zastosowania preparatów typu Nanogen i Toppik. Pigment rozmieszcza się zdecydowanie gęściej niż w przypadku pigmentowania ogolonej skóry głowy tworząc swoistego rodzaju cień pokrywający bladą skórę. Efekt jest zadowalający jeśli Klienci mają do zagęszczenia rzadkie włosy, ale jest ich wciąż dużo.

Nie da się uzyskać przykładowo zagęszczenia całkowicie łysej korony głowy u mężczyzny, ponieważ efekt nie będzie naturalny. Zagęszczenie wygląda dobrze wyłącznie jeśli jest ukryte pod naturalnymi włosami. Zabieg mikropigmentacji składa się zazwyczaj z 3 sesji, wykonywanych w odstępach 4 tygodniowych, co związane jest z naturalnym procesem regeneracji naskórka, który trwa w organizmie ok 28 dni.

Mikropigmentacja blizn

Jeśli chodzi o pokrywanie pigmentacją blizn, zabieg można wykonać dopiero w chwili ich 100% wygojenia. Pigmentacja blizn wymaga zazwyczaj 3 sesji. Blizny są bardzo specyficzną powierzchnią, która trudniej przyjmuje pigment i należy na niej pracować inaczej niż na zdrowej skórze. W zależności od oczekiwań klienta włosy można ogolić – wtedy pigmentujemy blizny dokładnie tak jak w przypadku pigmentowania ogolonej skóry głowy lub pozostawić dłuższe, wtedy maskujemy bliznę gęściej celem jej kamuflażu, wrysowując w nią imitację dłuższych włosków.

Skóra przed każdym zabiegiem Mikro Hair nie powinna być świeżo opalona, nie powinno się zażywać leków ze sterydami, retinoidami oraz leków rozrzedzających krew – np. heparyny, aspiryny, pyralginy. Skóra głowy powinna być w dobrej kondycji pod względem dermatologicznym – wypryski, łojotok, łuszczyca czy atopowe zapalenie skóry jest przeciwskazaniem do wykonania zabiegu.

Konsultacja oraz test próbny

Przed wykonaniem zabiegu mikropigmentacji skóry głowy zapraszamy na indywidualną konsultację, podczas której odpowiemy na wszystkie pytania. Jesteśmy w stanie naszkicować kształt nowej fryzury w taki sposób, by Klient mógł ocenić czy odpowiada mu taka zmiana wizerunku. Można wykonać również test uczuleniowy, podczas którego robiona jest próba zabiegu Mikro Hair na małej powierzchni skóry. Takie rozwiązanie zalecane jest wyłącznie w przypadku osób cierpiących na alergie. Alergia na barwnik w zasadzie nie występuje, co nie oznacza, że można ją wykluczyć w 100%. Podczas konsultacji można uzyskać odpowiedzi na wszystkie pytania związane z metodą, obejrzeć nasze portfolio.

Pierwsza sesja mikropigmentacji skóry głowy

Przed wykonaniem pierwszego zabiegu ustalamy wspólnie z Klientem jaka ma być gęstość, odcień oraz linia włosów. Może ona być mniej lub bardziej widoczna. Jesteśmy w stanie wykonać tzw. jagged hairline czyli nieregularną bardziej postrzępioną linię włosów, na specjalne życzenie wykonujemy bardziej wyraziste linie brzegowe. Wspólnie wybieramy najlepszą opcję mając na uwadze preferencje Klienta, tak aby efekt był jak najbardziej naturalny. Działamy stopniowo i bezpiecznie, zaczynając od jak najbardziej delikatnego efektu, wedle zasady, że dodać zawsze można. Podczas pierwszej sesji można pozostawić nieco głębsze zakola, by zmiana wizerunku nie była zbyt agresywna. Podczas kolejnych sesji możemy obniżyć linię i przyciemnić całą fryzurę. Ten sposób pozwala na wejście w środowisko bardzo łagodnie bez zbędnych pytań ze strony otoczenia o naszą nową fryzurę. Delikatne pigmentacje nie są w zasadzie zauważalne, a to właśnie jest najczęstsze oczekiwanie naszych Klientów.

Efekt mikropigmentacji skóry głowy