Kamuflaż blizn

Umów się na konsultację

Zakrywanie blizn

Zabiegi chirurgiczne, skaleczenia zakończone szyciem ran – np. po wypadkach samochodowych, wycięcie kawałka skóry głowy do przeszczepu włosów, poparzenia – to zdarzenia, które pozostawiają ślad na całe życie w postaci blizn na głowie.

 

Blizny to wyjątkowo szeroki i złożony temat. Leczenie większości blizn jest bardzo skomplikowane. W bliznach występują i nakładają się generalnie dwa problemy: struktura blizny (tkanki) oraz kolor blizny.

 

Nie da się zlikwidować problemu blizny w ciągu miesiąca, trzeba się nastawić na długotrwałe leczenie.

 

Generalnie blizna powstaje w wyniku nieprawidłowości w gojeniu się rany. Blizna to tkanka o niewłaściwej strukturze lub kolorze. W skórze występuje kilka typów kolagenu, w określonych proporcjach. W bliźnie te proporcje są zazwyczaj zaburzone.

 

Technika Mikro Hair – mikropigmentacja skóry głowy doskonale pokrywa każdego rodzaju blizny i wypełnia je dostosowując ich odcień do odcienia naturalnych włosów. Można pigmentować blizny zarówno przy dłuższych włosach – wtedy optyczne jej przyciemnienie powoduje, że nie rzuca się tak bardzo w oczy białe miejsce jak i przy ogolonych włosach – wtedy da się ją niemal idealnie „zgubić”. Niemal idealnie, ponieważ walczymy nie tylko z kolorem, ale też ze strukturą blizny – jeśli ta jest wypukła, czy wklęsła, nierównomierna – trudno mówić o idelanym jej zamaskowaniu.

Najczęściej pojawiają się u nas mężczyźni z bliznami po nieudanych przeszczepach włosów. Podczas przeszczepu pobierany jest wycinek skóry z tyłu głowy, co doprowadza do powstania długiej blizny na całej szerokości głowy. Z czasem włosy na głowie stają się coraz rzadsze i mężczyźni decydują się na ścinanie ich na krótko, nawet golenie głowy, co powoduje, że blizna do tej pory schowana w dłuższych włosach staje się bardzo widoczna. Mikro Hair jest idealnym rozwiązaniem problemu – pozwala na zamaskowanie blizny oraz jeśli takie jest życzenie Klienta pokrycie całej pozostałej powierzchni głowy pozbawionej włosów delikatną pigmentacją czy też po prostu zagęszczenie włosów po przeszczepie. Inną metodą pobierania włosów do przeszczepu jest technika FUE – z tyłu głowy pojawiają się wtedy setki malutkich mikro blizn, ponieważ każdy włos wycinany jest z otaczającą go skórą osobno. Przy dłuższych włosach blizny nie są widoczne, kiedy jednak Klient ogoli głowę, nie wygląda to estetycznie.

 

Równie często pigmentujemy blizny powypadkowe, pooparzeniowe lub po prostu blizny z dzieciństwa będące wynikiem różnego rodzaju skaleczeń.

 

Zabieg Mikro Hair można wykonać w chwili, gdy w pełni zakończył się proces gojenia się blizny – gdy przybrała ona biały kolor. Olbrzymi wpływ na jakość pigmentacji ma struktura blizny – im bardziej płaska tym bardziej naturalny efekt jesteśmy w stanie uzyskać. Dlatego tak ważne jest zadbanie o bliznę w procesie jej gojenia. Dodatkowym zabiegiem jaki proponujemy naszym klientom jest terapia Skin Needling rozluźniająca i zmniejszająca blizny oraz mająca wpływ na ich koloryt. W przypadku świeżych blizn stosujemy więc technikę łączoną – najpierw pomagamy odpowiednio zagoić się skórze, następnie maskujemy bliznę mikropigmentacją skóry głowy. W szczególnych przypadkach kiedy blizna doprowadza do mocnego zdeformowania skóry jej otaczającej wypełniamy ją kwasem hialuronowym.

Efekt mikropigmentacji skóry głowy